Türkiye’de kâbusu yaşayan Danimarkalı ikizlerden fotoğraflı savunma

Danimarka’nın Kopenhag kentinde yaşayan Alicia Nicolajsen ve Melissa Petersen (37) isimli ikizler, ucuz maliyetli diş tedavisi için İstanbul’un yolunu tuttu. 31 Ekim’de İstanbul’a gelen ikizlere, anlaştıkları bir diş hastanesinde süreç yapıldı.

Ancak iki bayan, ağızlarında iltihap oluştuğunu lisana getirip argümana nazaran öteki bir kliniğe gidip argümana nazaran burada da bekledikleri tedaviyi olamadı. Nicolajsen’in ağız yapısı bozulurken, Petersen’in de diş etleri çekildi, dişleri eksildi ve neredeyse konuşamaz hale geldi.

İddiaların üzerine İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü takımları Zeytinburnu’ndaki kliniğe gelerek incelemelerde bulundu. Kliniğin işletmecisi olduğunu belirten Ömer Türkmen ise savları kabul etmedi. Kliniğin mesul müdürü olarak görülen Diş Tabibi İlknur Çavdar ise ikizlere süreci kendinin yaptığını öne sürdü.

“ŞU ANDA DAVA KADEMESİNE HAZIRLANIYORUZ”

Klinik yetkililerinin açıklamaları sonrası konuşan Alicia Nicolajsen “Bu fotoğraftaki bayan dişlerimizi yaptığını söyledi fakat o yapmadı. O asla bizim ağzımıza bakmadı, yalnızca klinikte bir kez görmüştük. Bakın bu fotoğraftaki bayan bizim dişlerimizi yaptı. Gerçek ismini bilmiyoruz, bize kendini Reem olarak tanıttı. Tedavimizi o yaptı. Şu anda bir avukat bulduk, dava açmaya hazırlanıyoruz” dedi.

“DR. REEM’İN BAŞÖRTÜSÜ VAR KATİYEN BİREBİR KİŞİ DEĞİL” 

Alicia Nicolajsen, “Bu fotoğraftaki bayan bize süreç uyguladığını söylüyor fakat bakın bu fotoğrafta Doktor Reem var. Doktor Reem’in başörtüsü var katiyen birebir kişi değil. 2 fotoğraftaki bayan da birbirine asla benzemiyor. 1 ay boyunca sürecimizi yapan bayanı biliyoruz. Doktor Reem bize işlem uyguladı. Onu tekraren maskesiz de gördük” diye konuştu.

“ÇEKİLDİĞİM GÖRÜNTÜDE DA O KLİNİĞİN İSMİNİ SÖYLÜYORUM” 

Klinik tarafından paylaşılan bir görüntüde ikizlerden Melissa Petersen’in “Guarentee Clinic’ten mutlu kaldık” dediği duyuluyordu. Görüntüye ait Melissa Petersen, “O görüntü çekilirken kendimi baskı altında hissettim. O yüzden o görüntüde yer aldım. O vakit daha tedavinin sonuçlarını görmemiştik. Bize yanıt olarak konuştukları görüntüde ‘Guarentee Clinic’ yok demişlerdi lakin benim çekildiğim görüntüde ‘Guarentee Clinic’ diyorum. Tıpkı vakitte dişçinin ismini söylerken görüntü kesilmiş. Bence bu da bir kuşku. Klinik ve tabiplerden bahsettiğim kısımları kesmişler. İlknur Çavdar bizim tedavimizi gerçekleştirdiğini söylüyor ancak bize Dr. Reem işlem yaptı. Dr. Reem’in başörtüsü vardı ve o konuşan bayandan büsbütün farklı biriydi. Görüntüde klinik ve Doktor Reem ile ilgili bir şey konuşuyorum” biçiminde konuştu.

“AĞIZ SIHHATLERİ BOZULMUŞTU” 

İkizlerin Nişantaşı’ndaki kliniğinde tedavilerini devam ettiren diş tabibi ise ikizlerin kendisine geldiğinde dişlerinde fark ettiği bulgularını paylaştı. Diş tabibi “Alt ve üst çene ahengi yoktu. Dişlerinin ortası büsbütün yapışkanla doluydu. Kaplamalar tek tek değil ikişer ikişer birleştirilerek yapılmıştı. Yapılan kaplamalar dişlere uyumsuzdu. Gereksiz kanal tedavileri yapılmıştı. Ağızda kapanış bozukluğu vardı. Bu sebeplerden ötürü çenelerinde kas spazmı oluşmuştu. Elhasıl ağız sıhhatleri bozulmuştu. Melissa’da ağır yüz ağrısı vardı” diye konuştu.  (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir