Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in ailesinden açıklama

Eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Sinan Ateş ve yanındaki arkadaşı Selman Bozkurt, Ankara’da, Çankaya ilçesi Kızılırmak Mahallesi 1456’ncı Sokak’ta motosikletli bir kişinin silahlı saldırısına uğradı.

Başından vurulan Doç. Dr. Ateş, olay yerinde hayatını kaybetti. Dün son seyahatine uğurlanan Sinan Ateş’in ailesinden açıklama geldi.

SOSYAL MEDYADAN AÇIKLAMA YAPILDI

Ateş’in toplumsal medya hesabından eşi Ayşe Ateş tarafından yapılan açıklamada şu tabirler kullanıldı;

*Ankara’da düzenlenen hain suikast sonucu şehit düşen eşim Sinan Ateş’in cenazesi için yakından, uzaktan gelerek acımızı paylaşan, taziyelerini ileten herkese ailemiz ismine teşekkür ediyorum.

*Eşimin şehit edilmesinden bugüne gerek toplumsal alan medyada gerekse kimi internet sitelerinde yer katil arayışlarının, gaye göstermelerin kimseye bir yararı yoktur.

*Sosyal medya bir karar yeri değildir. Devletimiz, suçluları tespit edecek ve gereken cezayı verecek büyüklüktedir. Her şeyden değerlisi Allah, en büyük adalet ve karar sahibidir.

“ACIMIZA HÜRMET DUYUN”

*Acımızı bir siyasi materyal hâline getirmek, acımız üzerinden siyasi hesaplaşma yapmak isteyenlerden istirhamımız, ellerini vicdanlarına koymaları, acımıza hürmet duymalarıdır.

*Şu anda tek bir gerçek vardır: Sinan Ateş, hain bir suikaste kurban gitmiş Ülkücü şehittir. Onun manevi anısına hürmet göstermek isteyen herkesten tek beklentimiz duadır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir